Pasta

Përgatitja:

Në ujë shtohet kripa dhe lihet të zihet deri në vlim, dhe tek atëherë shtohen pastat. Kurse në një tigan me vaj vendoset për fërgim hudhëra dhe farat e lulediellit. Kur këto të jenë gati i shtohet schmandi VITA së bashku me parmezan. Krejt në fund pastave ju shtohet kjo masë, gjethe të freskëta të rukollës dhe piperi i zi.

Back